طبق روال همیشگی، در اواسط فصل تابستان هر سال، نمایشگاه بزرگ بین المللی Gamescom برگزار می شود و امسال نیز کمپانی های بازیسازی معروفی چون Ubisoft ،Sony و EA کنفرانس های خبری خود را برگزار کردند. حال قصد داریم یک بازبینی کلی به اخبار و حواشی کنفرانس خبری کمپانی EA داشته باشیم

...

Army of Two: The Devil’s Cartel

نخستین بازی ای که در این کنفرانس خبری به نمایش درآمد Army of Two: The Devil’s Cartel بود که به تازگی از طرف این شرکت تأیید شد. آقای جولین بک (Julian Beak) که تهیه کننده این بازی است، وارد صحنه نمایش می شود و از خود بازی اطلاعاتی را ارائه می کند که: "موتور بازیسازی این بازی Frostbite 2 خواهد بود و یک بخش جدید به این بازی اضافه شده که نام آن Overkill است که برای ارزیابی قدرت تخریب پذیری بازی ساخته شده است." همچنین تهیه کننده بازی گفت که به علت بهره گیری از Frostbite 2 شاهد تخریب پذیری چشم گیری خواهیم بود. Army of Two: The Devil’s Cartel در مارچ 2013 برای پلتفرم های PC ،PS3 و Xbox 360 عرضه خواهد شد.

NHL 13

دن ریچاردز (Dan Richards) مدیر پروژه NHL 13 روی صحنه نمایش آمد و به سخنرانی در ارتباط با بازی خودش پرداخت. او گفت: "سری بازی های NHL بعد از FIFA از نظر پوشش تیم‌های قاره اروپا در مقام دوم قرار گرفته و اینبار بازی NHL 13 بزرگترین لیگ را در حالت آنلاین فراهم می‌آورد که قادر است 750 بازیکن را به طور همزمان پشتیبانی کند. این بخش جدید از این بازی GM Connected نام دارد." همچنین وی در ادامه اظهار داشت که نمایش حقیقی یک اسکیت سواری همراه با بیشترین سرعت هجوم و نوآوری های بهترین تیم‌های ورزش هاکی روی یخ را در دنیا شبیه سازی کرده و اینبار هزار حرکت انیمیشنی جدید به آن اضافه شده که حس یک مسابقه واقعی را به بازیکنان القاء می کند. در تاریخ 21 آگوست یک نسخه آزمایشی از NHL 13 برای PS3 و Xbox 360 عرضه خواهد شد. این بازی در تاریخ 13 سپتامبر برای پلتفرم های PC ،PS3 و Xbox 360 عرضه خواهد شد.

Need for Speed: Most Wanted

حال نوبت به بازی پرطرفدار Need for Speed: Most Wanted رسید و یک ویدئوی جدید از آن نمایش داده شد. این ویدئو ویژگی های جدید این بازی در بخش Challenge را معرفی می‌کرد که قابلیت Drift هم یکی از این ویژگی ها بود. پس از اتمام نمایش، آقای مت وبستر (Matt Webster) تهیه کننده این بازی وارد صحنه شد و در متن سخنرانی خود اعلام کرد که بازیکنان در بخش گیم پلی NfS: Most Wanted از همان مرحله اول می توانند اتومبیل دلخواه خود را پیدا و با آن به رانندگی بپردازند و در ادامه بازی می توانند آن را با وسایل جدیدتر ارتقاء دهند. حتماً از سیستم منحصر به فرد Autolog 2 که در بازی پیاده سازی شده، مطلع هستید و اینبار در کنار آن، سیستم جدیدی تحت عنوان CloudCompete وجود خواهد داشت که پل ارتباطی بازیکنان با یکدیگر است. این بازی در تاریخ 30 اکتبر برای PC ،PS3 ،PSVita و Xbox 360 عرضه خواهد شد.

Medal of Honor: Warfighter

پس از نمایش NfS: Most Wanted آقای گرگ گودریچ (Greg Goodrich) تهیه کننده Medal of Honor: Warfighter وارد صحنه شد و اعلام کرد که این بازی قابلیت جدیدی را در بخش چندنفره خود دارد و آن در اختیار گرفتن کشورهای خود بازیکنان است. این قابلیت، فرصت رویارویی با 70 سرباز مختلف را به آن ها می دهد. ویدئوی جدیدی هم از بازی در حال نمایش بود که یکی از زیرمجموعه های بخش Co-op به نام Fire Team را به معرض نمایش می گذاشت. Medal of Honor: Warfighter در نوامبر امسال برای پلتفرم های PC ،PS3 و Xbox 360 منتشر خواهد شد.

آمار، ارقام و اطلاعات شبکه Origin

 آقای پیتر مور (Peter Moore) مدیر کل کمپانی EA به روی صحنه آمد و سخن از شبکه بزرگ Origin به زبان آورد و گفت: "این شبکه تا به امروز 500 عنوان مختلف از بازی ها را درون خود دارد و در کنار آن بیش از 50 استودیوی فعال بازیسازی در این شبکه محصولات خود را وارد کرده اند." این شبکه سرگرمی برای سیستم عامل MAC نیز به زودی روی کار خواهد آمد و با اضافه شدن جوایز و... کاربران این شبکه بیشتر با کاربران دیگر تعامل برقرار خواهند کرد.

SimCity

یکی از اعضای استودیوی بازیسازی Maxis روی صحنه نمایش رفت. این استودیو برای SimCity وارد میدان نمایش شده و اعلام کرد که بازیکنان قادر خواهند بود تا شهر و دنیای مورد نظر خود را در این بازی پیاده سازی کنند. می توانند شهرهایی بسیار زیباتر از لاس وگاس بسازند یا در کنار آن یک شهر صنعتی و... طراحی کنند. همچنین بازیکنان قادر خواهند بود تا این بازی را در کنار دیگر دوستان نیز تجربه کنند که این امر به لطف ویژگی Glass Box است. بازی SimCity در فبریه 2013 برای PC و MAC عرضه خواهد شد.

Battlefield 3 و بسته های الحاقی آن

آقای پاتریک بچ (Patrick Bach) تهیه کننده Battlefield 3 وارد صحنه شد و اعلام کرد که آماری بیش از 1.4 میلیون نفر بازیکن از ژوئن 2012 تا کنون برای دریافت Battlefield 3: Premium ثبت نام کرده اند. وی اعلام کرد که به زودی بسته های الحاقی بیشتری برای Battlefield 3 خواهد آمد که یکی از آن ها به نام Armored Kill در ماه سپتامبر منتشر خواهد شد، بعد از آن بسته الحاقی Aftermath در دسامبر و سپس بسته الحاقی دیگری تحت عنوان End Game در اواسط سال آینده منتشر خواهند شد. وی همچنین یک نسخه ویژه از Battlefield به نام Premium Edition را تأیید کرد که در آن خود نسخه اصلی بازی، نسخه Premium و Patchهای بهبود دهنده را در بر خواهد داشت. این نسخه ویژه در ماه سپتامبر برای PC ،PS3 و Xbox 360 عرضه خواهد شد.

Crysis 3

بالاخره نوبت به Crysis 3 رسید و آقای راسمسوس هوجنگارد (Rasmus Hojengard) وارد صحنه شد و به همراه خود نزدیک به 9 نفر بازیکن را وارد صحنه کرد. این 9 نفر باید بخش ویژه چندنفره Hunter Mode را با یکدیگر بازی می کردند تا ویژگی های آن را به تماشاچیان نشان دهند. این بخش می تواند تا 16 نفر بازیکن را پشتیبانی کند. این بخش از دو تیم ساخته شده است. یک تیم کوچک به نام شکارچیان و یک تیم عظیم از جنگجویان ارتش Cell. داستان این بخش بدین صورت است که تیم شکارچیان باید به جنگ و درگیری با تمام افراد ارتش Cell بپردازند و در آخر همه افراد این تیم عظیم را از پا دربیاورند تا برنده میدان نبرد شوند. هر سرباز ارتش Cell نیز به محض تلف شدن توسط تیم شکارچیان، دوباره سر جای خود برمی گردد. Crysis 3 در فبریه 2013 میلادی برای PC ،PS3 و Xbox 360 منتشر خواهد شد.

Star Wars: The Old Republic

پس از نمایش خیره کننده Crysis 3 استودیوی BioWare وارد صحنه شد. متیو برومبرگ (Matthew Bromberg) یکی از اعضای این استودیو اعلام کرد که در اواسط پاییز امسال در محدودیت زمانی خاصی، شاهد رایگان شدن بازی Star Wars: The Old Republic خواهید بود و در کمال تعجب واحد پولی برای دنیای Star Wars معرفی نمود که به آن Cartel Points گفته می شود. BioWare مشغول ساخت Patchهای بهبود دهنده زیادی برای Star Wars: The Old Republic است.

Dead Space 3

یکی از دست اندرکاران بازی Dead Space 3 وارد صحنه شد. اینبار بازیکنان می توانند به طور دلخواه سلاح های خود را تغییر و تحول دهند و یا سلاح های جدیدی در طول بازی برای خود بسازند. از طرفی دیگر، بازیکنان می توانند سلاح های پیشنهادی خود را در پایگاه اینترنتی Dead Space به اشتراک بگذارند. Dead Space 3 در تاریخ 5 فبریه 2013 برای پلتفرم های PC ،PS3 و Xbox 360 عرضه خواهد شد.

FIFA 13

نوبت به آخرین نمایش کنفرانس خبری EA رسید و آخرین نمایش مربوط به بازی پرطرفدار FIFA 13 بود. تهیه کننده وارد صحنه شد و اعلام کرد که به زودی یک بازی تحت عنوان FIFA Online 3 توسط EA Sports و استودیوی Nexon در حال ساخت است و در 3 ماهه آخر سال 2012 در کره جنوبی منتشر می شود. حال نوبت به اخباری در مورد FIFA 13 شد که طبق آن قرار است بخش جدیدی به نام Ultimate Team روی کار بیاید. اینبار در صفحه اصلی FIFA 13 شما شاهد یک فروشگاه مجازی خواهید بود که می توانید پول های خود را در آن خرج کنید و مکان ها و بازیکن ها را بین تیم ها معاوضه یا خریداری کنید. حال دیوید روتر (David Rutter) روی صحنه آمد تا اطلاعاتی جدیدتری در مورد فصل های FIFA 13 در اختیار عموم قرار دهد. او گفت که اینبار شاهد طبیعی شدن بارش باران، برف و... خواهید بود. یک بخش جدید به نام Match Day معرفی شد که تمامی رخدادهای دنیای واقعی فوتبال را به نمایش درخواهد آورد. نسخه آزمایشی FIFA 13 در 13 سپتامبر در دسترس خواهد بود که می توان گفت در این نسخه بخش Match Day وجود خواهد داشت. FIFA 13 در اوایل فصل پاییز برای PC ،PS3 ،PSVita ،Xbox 360 و چند پلتفرم دیگر وارد بازارهای جهانی خواهد شد.

موضوعات مطلب : نمایشگاه های بازی ،