خوشبختانه داستان سری بازی های Mass Effect به شکلی طراحی شده که هم می تواند یک داستان کلی را روایت کند و هم می تواند به شکل نامحسوسی سوالاتی را به وجود بیاورند که می توان با عرضه یک DLC به آن ها پرداخت

...

به هر حال خوبی یک دنیای بزرگ مانند Mass Effect این است که می توان برای هر گوشه آن یک داستان و یکسری اتفاقات تازه را بیان کرد. پس از اینکه Mass Effect 3 به پایان رسید و حرف و حدیث ها درباره DLCهای داستانی این بازی شروع شد و با عرضه نسخه Extended Cut این بازی، اطلاعاتی از DLC جدید این بازی که Leviathan نام داشت، منتشر شد. البته این DLC در آن زمان تأیید نشد تا اینکه EA آن را مدتی پیش معرفی کرد.

این DLC جدید که در اواخر تابستان عرضه می شود، ماجرای جدیدی را برای سفینه Normandy و ساکنانش به همراه دارد. Leviathan یک داستان جانبی فرعی خواهد بود که در اواسط بخش داستانی ME3 قابل بازی خواهد بود و اگر دوست داشته باشید که بعد از آن بازی را به پایان برسانید، تأثیرات خوبی نیز روی پایان آن خواهد داشت. داستان این قسمت از این قرار است که دکتر گرت برایسون (Garrett Bryson) و تیمش روی شایعاتی تحقیق می کنند که از نابودی Reaperها صحبت می کنند. بر اساس این شایعات، به نظر می رسیده که موجوداتی قوی تر از Reaperها وجود داشته اند که توانایی از بین بردن آن ها را داشته اند و بسیار درنده و وحشی نیز بوده اند.

دموی تهیه شده برای این DLC را آقای بیلی باسکل (Billy Buskell) از استودیوی BioWare بازی می کرد و اطلاعات مختلفی را هم درباره این قسمت برای بازیکنان بازگو می کرد. مانند همیشه نیز تیم شما که از اعضای جدیدی تشکیل شده، خواهان بدست آوردن سلاح ها و یا قدرت های جدید برای از بین بردن Reaperها است و به همین دلیل به کمک دکتر برایسون می روند. اما اتفاقاتی رخ می دهند و درست قبل از اینکه دکتر توسط یکی از همکارانش کشته شود، او می گوید: "برگرد... تو نمی توانی به تاریکی رخنه کنی!" این صحنه یکی از قسمت های جالب این DLC به حساب می آید و با چند المان Paragon/Renegade همراه است.

بخش های مختلفی در این نسخه وجود دارند که باعث می شوند شما کارهای مختلفی را انجام دهید که در نتیجه آن ها میزان مشخصی Paragon/Renegade بدست می آورید. همچنین در این قسمت ها باید افراد دروغگو را هم شناسایی کنید که پیدا کردن آن ها چندان کار مشکلی نیست و با چند سوال مختلف دستشان رو می شود. بعد از اتفاقاتی که منجر به کشته شدن دکتر برایسون می شوند، ادی (Edi) موفق می شود که برخی از اطلاعات همراه او را بازیابی کند. اطلاعاتی که در آن پیغامی هم از سوی هکت (Admiral Hackett) دیده می شود. پس از بدست آوردن این اطلاعات، شما راهی پیدا کردن چیزی می شوید که می تواند Reaperها را نابود کند.

بعد از شروع جالب این DLC، دموی نمایش داده شده از این قسمت، اتفاقات دیگری از بازی ها را روایت می کرد. گروه شما از شپارد (Shepard)، گروس (Garrus) و وگا (Vega) تشکیل شده که به یک سیاره جدید پا می گذارند. محیط های بازی جالب و متفاوت با چیزی که در سایر قسمت های ME3 مشاهده کردیم، طراحی شده اند. شما روی مکانی قرار می گیرید که دور تا دور آن را دریا فرا گرفته و آثاری از یک تمدن از بین رفته هم در آنجا دیده می شوند. پس از کمی گشت و گذار در محیط بازی شما با یک Data-Pad اورگانیکی روبرو می شوید که تکنولوژی آن مربوط به این تمدن از بین رفته می شود. به احتمال زیاد، گروه شما اولین کسانی نبوده اند که به این مکان آمده اند.

این چیزی که است که باسکل آن را به شما می گوید و درست پس از آن وارد یک درگیری بزرگ می شوید. ده ها Husk ،Cannibal ،Marauder و Brutes به دفعات مختلف به سمت شما حمله می کنند. مبارزه ها سخت تر شده اند و شاید از حالت معمولی کلی بازی درگیر کننده تر باشند. برای از بین بردن دشمنان باید از سه گروهی که در اختیار دارید، بیشترین استفاده را ببرید. باید به افراد خود دستور بدهید که به مکان های مختلف بروند تا بتوانید دشمنان را دور بزنید و آن ها را از بین ببرید. در کنار کارهای جدیدی که می توانید با Omni-Blade خود در بازی انجام دهید، با سلاح های جدید که یک Assault Rifle قوی هم در بین آن ها دیده می شود، مواجه خواهید شد.

همچنین در این محیط با شرایط طوفانی روبرو خواهید شد که به نظر هیجان انگیز خواهد بود. بعد از یک مبارزه نفس گیر که با از بین بردن چندن ADS Mech و... همراه است، مسیر خود را به قسمت های دیگر این منطقه ادامه می دهید. به قسمت های مختلفی خواهید رفت، آیتم های گوناگونی بدست می آورید، با آثار جالبی روبرو می شوید و در کنار اطلاعات مختلفی بدست می آورید که این قسمت جدید را از یک DLC صرفاً اکشن، دور می کند. در قسمتی از این بازی، شپارد می گوید: "راه خانه از Leviathan عبور می کند." بعد از آن شپارد سوار یکی از ربات های غول پیکر می شود و به وسیله آن وارد اقیانوسی می شود که محیط بازی را در برگرفته است.

در اعماق اقیانوس، پایین و پایین تر خواهید رفت و تاریکی تمام اطراف شما را فرا می گیرد. 2 مایل به زیر آب می روید تا به کف اقیانوس می رسید. پس از آن، گشتن به دنبال یک  Probeشروع می شود. باسکل دموی بازی را در این قسمت به پایان می رساند و به این موضوع اشاره می کند که گشت و گذار در محیط بازی و بدست آوردن اطلاعات بیشتر در این DLC نقش زیادی خواهند داشت. Leviathan شباهت زیادی به DLCهای Lair of the Shadow Broker و Kasumi-Stolen Memory دارد که برای Mass Effect 2 عرضه شده بود. همچنین این قسمت جدید که برای Mass Effect 3 طراحی شده از ارزش بالایی برخوردار است و می تواند اطلاعات بسیاری خوبی را به شما بدهد که تنها با قیمت 10 دلار می توانید آن را بدست بیاورید.

موضوعات مطلب : نقد بازی های منتشر شده ،