سام فیشر (Sam Fisher) بازمی گردد، اما با تغییراتی همراه است که او را نسبت به گذشته متفاوت می کند. یکی از بزرگترین تغییرات او، این است که دیگر صدای مایکل آیرونساید (Michael Ironside) را بجای صدای او نخواهیم شنید

...

تغییر بعدی، این است که سم اینبار بی پرواتر دست به کشتن می زند و کارهایی را انجام می دهد که قبلاً از او ندیده بودیم. در جریان کنفرانس Microsoft در E3 امسال این بازی به نمایش درآمد. Splinter Cell: Blacklist نام نسخه جدید این سری از بازی ها است که در مرز ایران و عراق رخ می دهد و سم را نشان می دهد که به دنبال رئیس یک گروه تروریستی می گردد.

بازی از جایی شروع می شود که سم به آرامی وارد یک چادر پزشکی می شود. او به اجسادی که در آنجا قرار دارند، نگاه می کند و سپس فرصت برای انجام یک حرکت Mark and Execute مناسب می بیند. سه هدف را مشخص می کند و در یک لحظه آن ها را از بین می برد. حتماً می دانید که این قابلیت از بازی Conviction به این سری از بازی ها اضافه شده بود. سم در این بازی می تواند حرکات Crave Maga بیشتری انجام دهد که در نتیجه شاهد این هستیم که او در مبارزه های نزدیک بسیار مرگبار عمل می کند. او دو مرد را به این صورت از بین می برد و شروع به بازجویی از نفر سوم می کند. او استخوان های او را می شکند و در این لحظه لوگوی Ubisoft به نمایش درمی آید.

در چند دقیقه بعدی این نمایش، بخش های جدیدی از گیم پلی بازی به نمایش درمی آید. او همچنان از ابزاری استفاده می کند که می توانند در عملیات های مختلف به او کمک های زیادی بکنند. او می تواند به خوبی موقعیت دشمنان را پیدا کند و برای کشتن آن ها برنامه ریزی کند. قابلیت های مخفی-کاری بسیار بهتر از نسخه قبلی شده و همچنین دشمنان نیز بسیار سرسخت تر به نظر می رسند. مبارزه با دشمنان راحت نیست و بازیکنان را با چالش های زیادی روبرو می کند، اما سم می تواند به صورت مخفی-کاری حرکت و با ابزاری که در اختیار دارد، بدون سر و صدا به فعالیت هایش بپردازد. سم در این بازی رئیس Fourth Echelon است. در نسخه قبلی او کاری کرد که دیگر سازمان Third Echelon از بین برود. همچنین قابلیت فرمان صوتی که با Kinect هم در بازی قرار گرفته که در گیم پلی بازی بسیار تأثیرگذار است. همچنین در این بازی بازیکنان قدرت Echelon را در اختیار دارند که باعث می شود حمله های محکمی به دشمنان صورت بگیرند. از Kinect می توان در عملیات های مخفی-کاری هم استفاده کرد.

به طور مثال می توانید نظر دشمن را با گفتن “Hey, You” به سمت خود جلب کنید و سپس سریع او را از بین ببرید. همچنین اگر صدای شما بیش از اندازه باشد، افراد بیشتری صدای شما را می شنوند و متوجه حضور شما می شوند. سم می تواند از پشت کاورهای مختلف هم دشمنان را Mark کند و در قسمت های مختلف آن ها را از بین ببرد. همچنین می تواند با سلاح های مختلف به سمت آن ها حمله کند و المان های مخفی-کاری را نادیده بگیرد. او می تواند از لبه ساختمان ها آویزان شود و دشمنان را از بالا بکشد و یا روی آن ها بپرد. همچنین در این بازی تأثیر کشتن را هم مشاهده می کنید و اگر با بی احتیاطی دشمنان را از بین ببرید، ممکن است نظر افراد دشمن را به سمت خودتان جلب کنید. سم در این بازی می تواند المان های پلتفرمر خوبی را اجرا کند و کارهایی همانند شخصیت های سری Assassin’s Creed را از خود به نمایش دربیاورد. بازی Splinter Cell: Blacklist قرار است در بهار سال 2013 راهی بازار شود. تا آن زمان با بازی بهتری نیز روبرو می شویم. باید منتظر اطلاعات بیشتر از این بازی بود.

موضوعات مطلب : نقد بازی های منتشر نشده ،