استودیوی IO Interactive برای E3 امسال یک مرحله از Hitman: Absolution که در محله چینی ها اتفاق می افتد را آماده کرده است. نمایش Hands-On این بازی به تازگی عرضه شده که ما نیز نگاهی به این مرحله می اندازیم

...

در ابتدای بازی، تماس تلفنی ای با Agent 47 گرفته می شود و از او خواسته می شود که یک هدف خاص را ترور کند. این هدف یک مرد کت و شلوار پوش است که برای مدتی در محله چینی ها مستقر شده و به نظر قرار است که یک معامله مواد مخدر انجام دهد. بازی از داخل یک کوچه خلوت شروع می شود. اولین چیزی که توجه ما را به خود جلب می کند، جزئیات فراوان محیط است.

این کوچه بسیار زیبا، با اشیاء مختلف پر شده و اتفاقاً خیلی شبیه به محیط های Kane & Lynch 2: Dog Days است. مأمور 47 با کت و شلوار مشکی خود، خیلی آرام و با ابهت راه می رود و به محض رسیدن به یک دروازه، آن را باز می کند و ما جمعیت عظیمی را مشاهده می کنیم. Crowd Technology که یک موتور خاص برای نمایش جمعیت است، در این بازی به بهترین شکل استفاده شده و بدون وجود اندکی افت فریم، تعداد زیادی از NPCها را در محیط می بینیم که حرکت می کنند. Hitman: Absolution از یک روش نوین در زمینه آهنگسازی استفاده می کند. آهنگسازی این بازی لحظه ای است و دقیقاً همانند یک فیلم، بنا به هر کاری که انجام می دهد، قطعات عوض می شوند و انگار که یک ارکستر موسیقی حرکات شما را نگاه می کنند و بر مبنای آن آهنگ می زنند.

به محض باز شدن در و دیدن جمعیت، آهنگ اوج می گیرد و شلوغی محیط را به خوبی به ما نشان می دهد. بعضی از مردم با هم حرف می زنند، بعضی ها کنار یک مغازه ایستاده اند و به اجناس آن نگاه می کنند و بعضی ها هم منتظر خرید غذا هستند. تنوع لباس NPCها هم بسیار زیاد است و معلوم است که بازی در فصل پاییز است، چون لباس های گرمی پوشیده اند. سری Hitman همیشه در مورد دقیق نگاه کردن و برنامه ریزی کردن است. هدف مورد نظر را می بینیم و فردی با لباس اسپرت هم وارد صحنه می شود و با او صحبت می کند. لوک ولنتاین (Luke Valentine) تهیه کننده بازی می گوید که تکنولوژی Crowd خیلی در این بازی مهم است.

وقتی شما نزدیک جمعیت می شوید، می توانید صحبت کردن آن ها را بشنوید و از همه مهم تر این جمعیت فرصت خوبی است برای پنهان ماندن در بین آن ها و اگر لباس شما یک لباس معمولی باشد، مخفی تر خواهید ماند. همانطور که گفته شد، شما می توانید به هر روشی که می خواهید هدف خود را نابود کنید. برای شروع، ولنتاین یک روش پر سر و صدا را به ما نشان می دهد که در آن مأمور 47 ماشین فرد مورد نظر را که در کوچه ای پارک شده، پیدا می کند. در حالیکه مشغول فکر کردن هستید، ناگهان یک نفر وارد این مکان می شود و برای اینکه بتوانید مأموریت خود را پیش ببرید، مأمور 47 از فاصله دور یک چاقو آشپزخانه برمی دارد و به سمت آن فرد پرتاب می کند و او را درجا می کشد.

یک بمب C4 در این نزدیکی است که مأمور 47 آن را برمی دارد و پس از اینکه جسد فرد مورد نظر را داخل سطل زباله پنهان کرد، خیلی مخفیانه بمب را به ماشین وصل می کند و پس از آن، با چند ضربه به صندوق عقب ماشین، دزدگیر آن را فعال می کند تا صاحب ماشین متوجه آن شود. از ماشین دور می شویم و هدف مورد نظر را که قصد کشتن او را داریم مشاهده می کنیم که به سمت ماشین خود حرکت می کند و در همین لحظه مأمور 47 با فشار دادن Remote بمب ماشین و هدف را به هوا می فرستد! اگر حوصله فکر کردن را نداشته باشید، می توانید به محض دیدن هدف، اسلحه های خود را بردارید و به سمت او شلیک کنید و البته در این صورت، باید با تعداد زیادی پلیس هم مبارزه کنید و در آخر هم مأموریت خود را به صورت مخفی انجام نداده اید. حالت دیگر، روشی کلاسیک در ترور کردن است.

مأمور 47 در حالیکه لباس دلالی را که با هدف ما صحبت کرده بود، پوشیده، وارد خانه او می شود و یک اسلحه Snipe برمی دارد و از پنجره خانه به هدف شلیک می کند. اگر تجربه زیادی در استفاده از چاقوی آشپزخانه دارید، می توانید دلال را تعقیب کنید و در یک مکان مخفی چاقو را در گردن او فرو کنید و لباس او را بپوشید و به سراغ هدف بروید و در حالیکه هدف فکر می کند شما همان دلال هستید، به او بگویید که محموله را در خانه خود دارید. او به دنبال شما راه می افتد و به محض وارد شدن به خانه می توانید گلوی او را با چاقو پاره کنید.

اما وقتی از ولنتاین سوال می شود که حرفه ای ترین روش در کشتن این هدف چیست، او می گوید که طوری هدف را بکشید که به نظر یک تصادف بوده باشد، اما این تصادف به چه معنی است؟ هدف بعد از انجام معامله، حرکت می کند و در حین راه رفتن در کوچه ها به زیر یک تکه چوب که تعداد زیادی بار روی آن هست و در ارتفاع بلندی آویزان شده، می رسد. شما می توانید با پنهان شدن و شلیک به آن بار، باعث سقوط این الوار بر سر هدف شوید. یک مرگ کاملاً اتفاقی! در حالیکه روش های بسیار جالبی را از کشتن یک نفر در بازی دیدیم، باید بگوییم که این راه ها تنها روش های کشتن نیستند و شما می توانید با به کار گیری تخیل و دید خود راه های جالب تر دیگری را هم ابداع کنید. در E3 امسال نمایش کاملی را از این مرحله خواهیم دید.

موضوعات مطلب : نقد بازی های منتشر نشده ،