بازی Resident Evil 6 مدتی پیش توسط Capcom معرفی شد و اطلاعات اولیه این بازی همراه با یک تریلر زیبا منتشر شد، اما تریلر به نمایش درآمده در این بازی حرف های زیادی را در بر دارد. در این مطلب به بیان ناگفته های این بازی می پردازیم

...

 

احساس گناه شخصیت جدید بازی

هلنا هارپر (Helena Harper) همکار جدید لیان (Leon) درباره اتفاقی که برای رئیس جمهور افتاده، احساس گناه می کند. آیا او به نحوی مسئول اتفاقات Bio-Terrorist رخ داده در این بازی است؟ این موضوع هنوز مشخص نیست.

فضای ترسناک تر

بیش از 90 درصد مردم شهر به زامبی تبدیل شده اند و به گوشت انسان های سالم تشنه هستند. زامبی هایی که در این بازی مشاهده می کنید، بسیار زیاد هستند. با در نظر گرفتن این موضوع، می توانیم نتیجه بگیریم که لیان کار بسیار سختی را در پیش دارد. Capcom در این بازی روی خلق یک فضای ترسناک تمرکز زیادی کرده و به همین دلیل بازی را به شهر آشنای این اثر آورده تا ترس گم شده از این سری از بازی ها را بازگرداند.

اینگرید هانیگان (Ingrid Hunnigan) در این بازی حضور دارد

اینگرید هانیگان را حتماً از بازی RE4 به یاد دارید. او همکار راه دور لیان بود و در آن بازی با بی سیم صدای او را می شنیدیم. در این نسخه دوباره هانیگان را مشاهده کردیم.

زامبی های پرنده!

در این بازی زامبی ها دیگر فقط راه نمی روند. آن ها در این بازی توانایی پریدن هم دارند. این موضوع باعث می شود که تیراندازی به سمت آن ها بسیار سخت شود. همچنین آن ها می توانند از مسیرهای دور به سمت شما بپرند و سریعتر خودشان را به شما نزدیک کنند.

صحنه های سینمایی و دیوانه کننده

در این تریلر، دیدیم که قسمتی از بازی در مترو دنبال می شود. ماشین های زیادی منفجر می شوند و شخصیت های بازی می توانند از هلیکوپتر نیز آویزان شوند و برخی از آن ها سوار موتور سیکلت نیز می شوند. این عنوان دارای صحنه های اکشن زیادی است و همین موضوع باعث شده تا بازی دارای صحنه های سینمایی فوق العاده ای باشد.

چین به تهدیدی جدی تبدیل می شود

چین بیش از یک میلیارد جمعیت دارد و 6/1 جمعیت دنیا را به خودش اختصاص داده است. با در نظر داشتن این موضوع، می توانید به فاجعه رخ داده در این بازی پی ببرید. کریس (Chris) در این بازی با زامبی های زیادی روبرو می شود که در سر راه او قرار می گیرند. ماجراجویی کریس در شانگهای جالب توجه خواهد بود.

هیولاهایی به نام Javos

در RE6 با نسل جدیدی از هیولا که Javos نام دارند، مواجه می شوید. در تریلر به نمایش درآمده متوجه می شوید که این هیولاها یکی دیگر از شاهکارهای ویروس G هستند. هیولاهایی که دستاهیشان کش می آیند و صورت هایشان منفجر می شوند. آن ها می توانند انواع و اقسام بلاهای مختلف را سر کسانیکه در اطرافشان باشند، بیاورند.

دشمن قسم خورده کریس

به نظر می رسد که کریس در این بازی یک دشمن قسم خورده داشته باشد. آیا این دشمن یکی از افراد کمپانی Umbrella است؟ آیا وسکر (Wesker) از حوادث نسخه پنجم به شکل معجزه آسایی نجات پیدا کرده است؟ تا اینجای کار مشخص شده که RE6 ده سال پس از اتفاقات نسخه دوم رخ می دهد. پس با این حساب بازی در سال 2008 به وقوع می پیوندد. اما بازی RE5 نیز در سال 2008 رخ داد. آیا این موضوع به این معنا است که وسکر در این بازی زنده است؟

پنهان شدن نقش زیادی در این بازی دارد

در RE4 و RE5 پنهان شدن، در حد کمی وجود داشت، اما در RE6 این موضوع به امر مهمی تبدیل شده و در بیشتر مواقع بسیار کارآمد است. در این تریلر مشخص شد که کریس در بیشتر مبارزه هایش می تواند پشت دیوار و... پنهان شود و حتی می تواند بین دو مکان نیز به صورت مخفی حرکت کند. به نظر می رسد که RE6 به طور کامل از این سیستم بهره می برد.

آیا هانک (Hunk) در بازی حضور دارد؟

یکی از شخصیت های جدیدی که در تریلر RE6 او را مشاهده کردیم، یک مزدور با قابلیت های بسیار بالا بود. او به پول بسیار علاقه مند است و تنها چیزی است که به آن اهمیت می دهد. این شخصیت جدید به هانک شباهت های زیادی دارد. هر دو دارای موهای بلوند هستند و شکل صورتشان یکی است. البته باید به این موضوع اشاره کرد که هنوز دلیل قانع کننده ای برای اثبات این نظریه وجود ندارد.

اشلی (Ashley) بازمی گردد

یکی دیگر از شخصیت های آشنای این سری از بازی ها، دختر رئیس جمهور، یعنی اشلی است که در Resident Evil 4 حضور داشت. البته این موضوع منطقی به نظر نمی رسد که او یکی از عاملان حمله Bio-Terrorism باشد، اما دلایلی مانند تجربه و انتقام باعث می شود که او دست به چنین کاری بزند. او کسی است که از دست سدلر (Saddler) فرار کرده و از ویروس Las Plagas جان سالم به در برده است. به نظر می رسد که او نیز در تبدیل پدرش به زامبی نقش داشته است.

موضوعات مطلب : نقد بازی های منتشر نشده ،